Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... TALON DE PENSIE
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

TALON DE PENSIE

De mai mult timp tatal meu nu mai locuieste la domiciliul din buletin,pensia o ridica pe card si taloanele de pensie raman la posta.ma intereseaza cum ridic talonul de pensie in cazul decesului tatalui meu.(la momentul asta trage sa moara si nu poate merge sa-l ridice).multumesc pt.raspuns

(Interventie moderator: Va rog sa nu mai scrieti cu majuscule, contravine regulamentului forumului. Va multumesc)
AV. GABRIELA GERBER, Avocat
Incercati la oficiul postal al carui postas repartizeaza pensiile si/ sau cupoanele de pensii, la vechiul domiciliu al tatalui dvs. Cupoanele nerepartizate de catre postas beneficiarilor, raman la oficiul postal o perioada de timp.
Mergeti cu buletinul tatalui si cu buletinul dvs. Posibil sa intocmiti o cerere in care sa prezentati situatia si sa solicitati cupoanele de pensie.