Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Cum pot sa aflu proprietarul unui teren?
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Cum pot sa aflu proprietarul unui teren?

Cum pot afla cine e proprietarul unui teren
Poate ajuta o cerere de informare la Biroul de Carte Funciara in raza caruia se afla terenul.
Pentru extras informative trebuie nr. Cf nr. cadastru
Este posibil si fara nr.CF nr. cadastral - este adevarat ca este mai complicat ca metoda de cautare.
Functie de locatie ,va puteti interesa la autoritatea locala=primarie
Care ar fi cea mai simpla varianta pentru a afla proprietarul ?
barbuiulian9, utilizator