avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 508 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... reconstituire vechime in munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

reconstituire vechime in munca

Buna ziua.Cum se poate reconstitui vechimea in munca in cazul in care arhiva unitatii este distrusa?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 12:28, 20 Martie 2013
Unitatea este de stat sau privata?
Pana in anul 1990 a fost unitate de stat ,perioada pentru care se solicita reconstituirea vechimii in munca iar din 1990 este firma privata.
Incercati la Arhivele Nationale - Directia Judeteana in raza careia a avut sediul social acel angajator sau printr-o actiune in instanta.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Carte de munca de negasit. Claudiu Rascol Claudiu Rascol Buna ziua. Unchiul meu a lucrat pana in anul 1991 la o fabrica de stat, Fabrica de Ambalaje Metalice Tecuci. Intre timp societatea a falimentat si toate ... (vezi toată discuția)
Am pierdut cartea de munca cum procedez? o mai pot recupera si ... dinu154 dinu154 AM PIERDUT CARTEA DE MUNCA CUM PROCEDEZ.O MAI POT RECUPERA SI DE UNDE. (vezi toată discuția)
Soțul meu a pierdut carte de munca și adeverințele adică ... vasiledinu vasiledinu Soțul meu a pierdut carte de munca și adeverințele adică tot dosarul pentru pensie va rog sa-mi spuneți ce trebuie sa facem. Va mulțumesc. (vezi toată discuția)