Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... reconstituire vechime in munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

reconstituire vechime in munca

Buna ziua.Cum se poate reconstitui vechimea in munca in cazul in care arhiva unitatii este distrusa?
Unitatea este de stat sau privata?
Pana in anul 1990 a fost unitate de stat ,perioada pentru care se solicita reconstituirea vechimii in munca iar din 1990 este firma privata.
Incercati la Arhivele Nationale - Directia Judeteana in raza careia a avut sediul social acel angajator sau printr-o actiune in instanta.