Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Aviz inchiriere spatiu domeniu public Piata Unirii, ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Aviz inchiriere spatiu domeniu public Piata Unirii, Bucuresti

Buna seara,
Doresc sa-mi infiintez o firma in aceasta primavara - un SRL mai exact, pentru productia si comercializarea langosilor. Toata activitatea doresc sa o desfasor intr-un chiosc din termopan dotat si utilat pentru acest tip de activitate.

Acum intrevine partea cea mai grea...sediul social o sa fie in Timisoara (aici am domiciliul) si langoseria doresc sa o deschid in Bucuresti, in Piata Unirii (in Piata Amzei mi s-a spus ca nu am voie sa fac comert stradal)

Intrebare: ce trebuie sa fac ca sa obtin aviz de inchiriere spatiu domeniu public de la primaria sectorului 3?
simplu o cerere la autoritatea respectiva (primaria sect. X) si apoi (daca e cazul) obtinerea autorizatiilor necesare functionarii.