Filtrează articole după
Explicăm Legislația
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Furt din magazin Spania - consecinte

am invitatie la tribunal ce se poate intampla¿
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 01:33, 31 Martie 2013
Se poate „întâmpla” să primiti o pedeapsă constând în privarea de libertate, cu suspendare.
muncesc de zece ani fara antecedente am furat o crema de 25 e intrebarea este imi poate suspenda permisul de munca?
adica o sa am si cazier?
Da, o să aveți cazier.
Daca veti fi condamnata penal veti avea cazier.
Despre suspendarea permisului de munca ar fi bine sa discutati cu un avocat spaniol.

Nu ati achitat prejudiciul sau din ce motiv s-a ajuns la judecata?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Furt din magazin Firsteman Firsteman buna!am comis o infractiune,dar regret enorm.Am sustras dintr-un magazin un lucru..au chemat politia,am dat declaratie,am returnat obiectul,au spus ca imi fac ... (vezi toată discuția)
Furt amdbuc amdbuc V-as fi foarte recunoscatoare daca mi-ati raspunde la urmatoarele intrebari : Cativa prieteni au furat niste piese de la 2 masini aflate in parcare in ... (vezi toată discuția)
Pedeasa civila georgelove georgelove am o problema am furat o geaca de la munca prejudiciu sa recuperatin valoare de 400 lei proprietarul geci nu a facut plingere dar in schimb a facut firma de ... (vezi toată discuția)