Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... taxa auto
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

taxa auto

am o nelamurire.In anul 2011 am cumparat o masina din italia, am avut proces a inmatricula masina fara taxa auto, acum 2 sapt am primit si hotararea judecatoreasca definitiva si irevocabila pt a putea inmatricula masina.ieri am mers sa intocmesc dosarul pt inmatriculare la politie(am facut rar adik identificarea, chiatte platite, impozit) am ajuns la politie cu dosarul complet si surpriza ca nu imi poate inmatricula masina , ca trebuie sa vorbeasca cu juristul de la prefectura sa vada ce zice, dar eu am o hotarare judecatoreasca definitiva si irevocabila, ce pot face in acest caz?eu am zis sa ma duc la prefectura sa ma lamureasca si pe mn?si sa imi dea o adresa catre inmatriculari politie sa pot sa imi iau numerele....
Dacă hotărârea este definitivă şi serviciul înmatriculări refuză îndeplinirea dispoziţiilor instanţei de a efectua înmatricularea, puneţi hotărârea în executare silită.