Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Cerere anulata in camera de consiliu - taxa judiciara ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Cerere anulata in camera de consiliu - taxa judiciara de timbru, cerere de reexaminare

O actiune introdusa dupa 15 febroarie a fost anulata in camera de consiliu. Conform art.200, alin 4) se poate solicita reexaminarea solutiei. Cat este in acest caz taxa de timbru? La fel ca la recurs, 1/2 din taxa de la prima instanta?
cererea de reexaminare nu este supusa timbrajului
buna ziua,
aceasta cerere de reexaminare poate fi introdusa daca nu am depus inscrisurile ce trebuiau atasate cererii in termenul de 10 zile?
Daca da, in ce temei legal?
Va multumesc frumos
cererea se timbreaza cu taxa de 8 lei si tj de 0,3 lei.