avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 355 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... titlu de proprietate pentru teren forestier
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

titlu de proprietate pentru teren forestier

Buna ziua
In iulie 2011, am fost pusa in posesie cu 0,50 ha teren forestier, in baza unui <proces verbal de punere in posesie>.
Este prevazut undeva dupa cat timp se emite titlu de proprietate?
As dori sa vand acest teren forestier si nu se poate vinde decat cu titlu de proprietate.
Imi este frica sa nu fie taiata padurea, deoarece eu am domiciliul in alt judet decat cel in care se afla terenul.
Am inca un teren de 0,50 ha teren forestier, primit in 2003. In 2006 padurea a fost taiata abuziv. Nu vreau sa patesc la fel si cu padurea primita in 2011.

Alte discuții în legătură

Cita padure pot sa tai ? gicubutnaru gicubutnaru Bine v-am gasit. Un batrinel de 80 de ani a primit ,prin Legea 1/2000 pentru reconstituirea dreptului de proprietate asupra terenurilor agricole si celor ... (vezi toată discuția)
Punere in posesie teren forestier ssusu ssusu Buna ziua! Problema mea suna in felul urmator: Posed Titlu de proprietate emis pe baza prevederilor Legii 18/1991, Legii 169/1997 si a Legii 1/2000, data ... (vezi toată discuția)
Teren nerecuperat addac addac Buna ziua,bunicii mei au un teren de 10 000 m padure in ilfov,insa primarul nu le da acest teren mentionand ca primarul dinaintea lui a vandut toate ... (vezi toată discuția)