Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Atentionare declaratia 300
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Atentionare declaratia 300

Buna ziua,

Am depus decont 300 la recipisa imi spune ca nu exista erori de validare dar am o atentionare A: validare globala , atentionare regula 98: rand 38 eronat

Eu aveam un tva de recuperat ramas din luna precedenta si l-a bagat la rand 38 acest tva a ramas din decont precedent pentru ca s-a platit tva fara a tine cont de cel din februarie cu minus ?
Cu aceasta atentionare este valabila declaratia depusa?

Multumesc
Cu aceasta atentionare decontul de TVA este valabil. Solicitati totusi Administratiei fiscale sa va confirme depunerea decontului validat,inregistrat in fisa sintetica.
multumesc frumos !