Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Dauna auto-Pot cere valoarea platii de catre asigurator
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Dauna auto-Pot cere valoarea platii de catre asigurator

Am fost implicat intr-un accident auto,si am masina avariata ,maine urmeaza sa se faca constatarea daunei. Doresc sa stiu daca am dreptul sa solicit plata daunei sa mi se faca mie si sa merg la ce service vreau eu.
Dacă se constata dauna totala, urmează sa primiti dvs banii şi eventual epava, în caz contrar serviceul autorizat va efectua reparaţia şi va trimite devizul total societăţii de asigurare, urmând ca aceasta sa plătească service-ului.