Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Birou resurse umane -Studii necesare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Birou resurse umane -Studii necesare

Buna ziua! Pentru a-ti desfasura activitatea intr-un Birou Resurse Umane, ce studii superioare " adecvate" iti sant necesare: juridice, economice sau tehnice? Exista ceva ce poate reglementa acest aspect? Intreb, deoarece in ultima perioada si ce-i ce termina romana-franceza se pare ca pot fi chiar sefi ai acestui birou ! Vor preda resursele umane in alta limba, caci de experienta in domeniu, se intelege...#-oMultumesc.
Nu exista nico reglementare legala care sa prevada ceea ce doriti dvs sa aflati ...
Ai nevoie de diploma de referent resurse umane. E un curs acreditat de Ministerul Muncii. In rest... studiile superioare pot fi chiar si tehnice.
Unde este prevazuta aceasta obligativitate de a avea o diploma de referent resurse umane?