Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Inregistrare factura capsule cafea
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Inregistrare factura capsule cafea

Am incheiat un contract de comodat cu un furnizor de cafea. Obiectul contractului reprezinta furnizarea a folosintei cu titlu gratuit a unui aparat de preparat cafea. In schimb imi factureaza capsulele de cafea (exemplu 100 capsule la o valoare cu tva de 181 ron) . Eu folosesc aceasta cafea la servirea clientilor. Pe ce cont de cheltuiala pot inregistra factura cu tva?
cafeaua nu o puteti inregistra decat pe protocol, chiar daca o mai utilizeaza si salariatii.Altfel va trebui sa o considerati avantaj in natura si fiscul va va obliga sa o impozitati
Eu o inregistrez pe 3028 si o dau in consum,nu este o valoare mare si nu sunt lunare facturile de cafea cel putin la mine.