avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 672 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Corectie sold negativ casa in valuta
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Corectie sold negativ casa in valuta

Buna tuturor, am preluat recent o firma mica ca sa tin contabilitatea, am constatat ca din 01.05.2013 aceasta are soldul negativ la casa in valuta. Soldul initial care a fost preluat din balanta 01.04.2013 este exprimat in lei. Va rog frumos sa ma ajutati cu un sfat cum sa corectez acest sold, fara a cere sa se faca vreo depunere in valuta in caserie.

multumesc.
Cel mai recent răspuns: adrianabresug , utilizator 12:43, 31 Mai 2013
5314=765

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cumparare valuta de la casa de schimb valutar radumuresan radumuresan Un SRL poate cumpara valuta de la o casa de schimb valutar? Exista reglementare care sa interzica acest lucru? Care din situatile de mai jos vi se pare ... (vezi toată discuția)
Reevaluare anuala auto denisa2011 denisa2011 buna ziua, am preluat o sc care in 2011 a achizitionat o masina in leasing; anul trecut dna nu a facut reevaluarea la 31.12.2011, si nici facturile nu au ... (vezi toată discuția)
Jurnal de banca in valuta barbutadddddddddddddd barbutadddddddddddddd Ma confrunt cu urmatoarea problema: La finele anului 2008 am figurat in jurnalul de banca in valuta cu sold final in valuta 85 Euro,iar soldul final in lei ... (vezi toată discuția)