Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Paternitate - recunoastere copil, tatal detinut
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Paternitate - recunoastere copil, tatal detinut

BUNA ZIUA,AM DOMICILIU IN BUCURESTI.PROBLEMA MEA ESTE CA TATAL COPILULUI ESTE IN PENITENCIAR LA CRAIOVA(acolo este nascut el). VA ROG SA-MI SPUNETI CARE ESTE PROCEDURA(dat fiind ca el este inchis-),SA POATA RECUNOASTE COPILUL CA TATA(el isi doreste de bunavoie acest lucru),eu nu sunt casatorita cu acte cu el,ASTFEL INCAT SA FIE TRANSFERAT LA BUCURESTI UNDE LOCUIESC EU SI COPILUL ,SA NE FIE MAI USOR PENTRU TOATA FAMILIA.?Cum se procedeaza in astfel de cazuri,care este procedura cea mai rapida. Multumesc.
Puteti trimite un notar la penitenciar pt a da declaratia de recunoastere.

:offtopic:
Pe forum va rog sa nu mai scrieti cu litere majuscule, multumesc
Multumesc pentru raspuns.

Imi cer scuze ca am scris cu litere mari.