avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 224 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Magazin de haine second hand
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Magazin de haine second hand

O Intrep.Individ. neplatitoare de tva achizitioneaza marfa(haine second hand)din Ungaria,cum se procedeaza cu factura de la furnizor in vama?si cum se inregistreaza se poate lua buc cu buc ?cu tva -ul cum ramane?

Alte discuții în legătură

Monografie contabila second hand miraj miraj am mare nevoie de o monografie sh(haine) as vrea sa stiu mai precis cum se face transformarea din kg in bucati si ce documente trebuie intocmite si ce contin ... (vezi toată discuția)
Achizitii pe pfa crisoft crisoft buna ziua, in cazul an care mi-am deschis un pfa pt haine second hand si as vrea sa cumpar marfa dintr-o tara straina ne fiind platitor de tva, ce documente ... (vezi toată discuția)
Vanzare haine second hand rominaduca rominaduca Buna ziua, As dori sa cumpar de la o firma second hand Ungaria, imbracaminte, maxim 20 buc, printre care si de firma, pentru revanzare.Magazinul unde vreau sa ... (vezi toată discuția)