avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 673 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Impozit si CASS arenda
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Impozit si CASS arenda

buna ziua! cu privire la impozitarea arendei, am inteles modul de calcul al impozitului, dar pentru venitul din arenda se retine si plateste cass ?
multumesc frmos!
Cel mai recent răspuns: Ana Mocanu , utilizator 17:38, 10 Iulie 2013
Datorati CASS daca in acea perioada nu obtineti si venituri in baza carora erati asigurat (salariu, pensie, indemnizatie somaj, etc).

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Impozit arenda androceul1948 androceul1948 Lucrez ca persoana fizica o suprafata mica de pamant [circa 50 ha]in arenda si am declarat conform legii la inceputul anului suprafata lucrata si am fost ... (vezi toată discuția)
Cas pentru agenti de asigurare mihaipescar mihaipescar Buna seara, In perioada Septembrie 2008 - Iunie 2009 am avut un contract de agent de asigurare pentru o companie de asigurari. Pentru veniturile obtinute ... (vezi toată discuția)
Impozitarea contractului de arenda Mihaita123 Mihaita123 In Codul fiscal scrie ca arendasul trebuie sa plateasca impozitul pe venit si cass, in numele arendatorului. Atunci care este contribuabilul, arendasul sau ... (vezi toată discuția)