Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Impozit si CASS arenda
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Impozit si CASS arenda

buna ziua! cu privire la impozitarea arendei, am inteles modul de calcul al impozitului, dar pentru venitul din arenda se retine si plateste cass ?
multumesc frmos!
Datorati CASS daca in acea perioada nu obtineti si venituri in baza carora erati asigurat (salariu, pensie, indemnizatie somaj, etc).