Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Intrerupere actiune de divort
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Intrerupere actiune de divort

cine poate sa imi spuna ce acte imi trebuie pentru a intrerupe o actiune de divort?
"Intrerupere" nu se prea poate. Fie se solicita de catre reclamant renuntarea la judecata, fie nu se prezinta nicio parte la termenul respectiv, iar cauza se suspenda.
cu precizarea ca daca nu se prezinta reclamantul cererea va fi respinsa ca nesustinuta; daca paratul a facut cerere reconventionala si reclamantul renunta la judecata sau nu se prezinta se continua judecarea cererii de divort a paratului
refolmulez,reclamantul vrea sa nu se mai judece mai precis am renuntat sa mai divortam dar actele sunt depuse si sa dat si termen
Este suficient sa nu se prezinte reclamantul la termen