avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 201 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... inmatriculare cu partaj
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

inmatriculare cu partaj

care sunt pasii ca sa inmatriculez un autovehicul fara taxa de timbru,cu partaj?
Cel mai recent răspuns: Gabriel Iliescu , Consilier juridic 08:15, 1 August 2013
mergi la un notar , actele se fac acolo , el iti va spune mai multe ...bafta
Deja, pe unele forumuri a aparut informatia, ca de la 1.09 nu se va mai inmatricula cu partaj.

deeabyby a scris:

mergi la un notar , actele se fac acolo , el iti va spune mai multe ...bafta


Ultima modificare: Joi, 1 August 2013
Gabriel Iliescu, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Inmatriculare vehicul mostenit cu probleme bogy124 bogy124 Eu si cu fratele meu am mostenit un autovehicul acum 5 ani de zile. Datorita faptului ca romanul este ignorant nu mi-am pus problema schimbarii certificatului ... (vezi toată discuția)
Timbru de mediu (auto) vs. partaj vidoqc vidoqc Art. 8, litera F din OUG 9/2013 spune ca sunt scutite de la plata taxei Timbrului de Mediu vehiculele obtinute prin PARTAJ! Partaj voluntar, facut de un ... (vezi toată discuția)
Transfer drept de proprietate teren -se poate face prin mediere? liveomars liveomars Mama are 2 surori,sora A care este vitrega (dintr-o alta casatorie a bunicii) si sora B.Bunicii au murit acum 7 ani,ele vor sa faca actele pe pamant,iar ... (vezi toată discuția)