avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 615 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Taxa poluare masina cumparata in leasing
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Taxa poluare masina cumparata in leasing

Avem o masina in leasing inmatriculata de societatea de leasing in 2006 si anul acesta leasingul ajunge la final. Societatea de leasing nu a achitat taxa de poluare. Noi avem la inmatriculare obligatia sa o platim?
Cel mai recent răspuns: csabab , utilizator 22:06, 1 August 2013
DA!
Am fost si noi in aceeasi situatie si tocmai am inmatriculat masina dupa ce am platit 8180RON timbru de mediu.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Numere provizorii, leasing, timbru de mediu ??? ContSters64341 ContSters64341 Buna ziua, Am un contract de leasing care a ajuns la final , trebuie sa trimit certificatul firmei de leasing pentru a pune o stampila si a intra posesia ... (vezi toată discuția)
Platesc taxa de mediu? radupr radupr Buna seara, va retin atentia cu mai multe intrebari. In anul 2012 am achizitionat o masina productie 2005, inmatriculata prima data in Romania in august ... (vezi toată discuția)
Taxa de poluare clauditza2208 clauditza2208 Buna seara am si eu o problema legata de taxa de poluare .Mentionez ca sunt persoana juridica si detin o masina Dacia Logan achizionata in leasing de la RCI ... (vezi toată discuția)