Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Taxa poluare masina cumparata in leasing
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Taxa poluare masina cumparata in leasing

Avem o masina in leasing inmatriculata de societatea de leasing in 2006 si anul acesta leasingul ajunge la final. Societatea de leasing nu a achitat taxa de poluare. Noi avem la inmatriculare obligatia sa o platim?
DA!
Am fost si noi in aceeasi situatie si tocmai am inmatriculat masina dupa ce am platit 8180RON timbru de mediu.