avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 566 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Pensie alimentara
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Pensie alimentara

ma intreb daca platesc pensie alimenatara pentru 2 copii in spania ar trebui sa platesc in continuare in romania?petse 3 luni vreau sa plec in tara si as vrea un raspuns sincer...ms
Plata pensiei ptr copii nu se va sista decat in conditiile stabilite d e lege.
Prin urmare, pe durata sederii dv in Romania, plata pensiei va continua din Spania daca acolo realizati veniturile.

Pensia de intretinere este raportata la venitul net realizat, oriunde ati fi dumneavoatra.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pensie de intretinere; venituri in strainatate danmocanu77 danmocanu77 am divortat si avem copil impreuna fostul sot lucreaza in strainatate, pensia alimentara se plateste dupa legile din Romania sau legile tari respective unde ... (vezi toată discuția)
Reducere pensie intretinere sofia_12 sofia_12 Va rog sa ma ajutati intr-o problema. Din 2011 exista o Hotarare prin care s-a stabilit ca si pensie de intretinere un procent de 33% din venitul net ... (vezi toată discuția)
Pensie alimentara ContSters155784 ContSters155784 am si eu o problema : parintii mei sunt divortati de 3 ani si primesc pensie alimentara de la mama,acum am terminat liceul si deja mama nu mi-a mai trimis ... (vezi toată discuția)