avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 704 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Încadrarea în muncã
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Încadrarea în muncã

Permite legea angajatorul sa încadreze un student în anu terminal a unei facultăți de inginerie, ca inginer?

Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 06:54, 6 August 2013
Nu se poate.
Nu exista niciun text de lege care sa prevada asa ceva.

Pentru ocuparea unui post de inginer, intr-adevar, sunt necesare studii superioare.

Avei posibilittaea sa-l incadrati pe o alta functie , iar la data absolvirii facultati sa -i modiifcati functia.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Posibilitatea de avansare, realitate sau iluzie? iliuta iliuta Sunt angajat in cadrul unui serviciu public in functia de casier ll din anul 2006 (iunie) incadrarea facuta pe studii medii ;la momentul angajarii fiind ... (vezi toată discuția)
Absolvent studii superioare fara licenta Gaby A Gaby A Buna seara! Am o rugaminte. Poate cineva sa-mi raspunda la urmatoarea intrebare? Un absolvent de studii superioare, care nu a obtinut diploma de licenta, ... (vezi toată discuția)
Absolvent studii superioare ladyx342000 ladyx342000 Urmeaza sa termin facultatea de psihologie. Sunt incadrata ca ajutor analist programator intr-o scoala (studii medii)....Doresc sa stiu daca pot beneficia de ... (vezi toată discuția)