Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Încadrarea în muncã
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Încadrarea în muncã

Permite legea angajatorul sa încadreze un student în anu terminal a unei facultăți de inginerie, ca inginer?

Nu se poate.
Nu exista niciun text de lege care sa prevada asa ceva.

Pentru ocuparea unui post de inginer, intr-adevar, sunt necesare studii superioare.

Avei posibilittaea sa-l incadrati pe o alta functie , iar la data absolvirii facultati sa -i modiifcati functia.