avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 204 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Infiintare magazin online cosmetice
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Infiintare magazin online cosmetice

Buna ziua!

Doresc sa stiu daca pentru infiintarea unui magazin online de cosmetice am nevoie de autorizatie de functionare pentru Drogherie.

Mentionez ca nu voi avea produse depozitate in stoc, iar livrarea va fi prin curierat.

Daca trebuie sa mai stiu si alte detalii, va rog sa mi le comunicati.

Va multumesc pentru ajutor.



Cel mai recent răspuns: geyercj , utilizator 22:01, 10 August 2013
geyercj a scris:

Buna ziua!

Doresc sa stiu daca pentru infiintarea unui magazin online de cosmetice am nevoie de autorizatie de functionare pentru Drogherie.

Mentionez ca nu voi avea produse depozitate in stoc, iar livrarea va fi prin curierat.

Daca trebuie sa mai stiu si alte detalii, va rog sa mi le comunicati.

Va multumesc pentru ajutor.






Nu stie nimeni sa raspunda la intrebarea mea?

:(

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Doresc sa infiintez un srl pentru un magazin online AndreiStoian99 AndreiStoian99 Buna ziua, Doresc sa infiintez un SRL pentru un magazin online cu dropshipping. Este necesar ca sediul social sa fie cu activitate? Trebuie autorizatie de ... (vezi toată discuția)
Infiintare srl - caen - comert electronic -cadouri, produse hand -made, livrari. VASSY VASSY Buna ziua, As dori cateva detalii privind comertul electronic: 1. Sunt obligata sa am stoc/ depozit? 2. Pot desfasura activitatea la sediul ... (vezi toată discuția)
Sediu social cu activitate Dyana75 Dyana75 Buna ziua, Pentru un magazin online, as dori sa stiu daca este obligatoriu sau recomandat sa declar sediu social cu activitate, date fiind ... (vezi toată discuția)