Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Contestatie timbru de mediu
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Contestatie timbru de mediu

A reusit cineva sa conteste timbrul de mediu?
BINEINTELES.....TRIBUNALUL GALATI DS NR 2194/121/2013 SI UN COLEG DE-AL NOSTRU LA TRIBUNALUL TELEORMAN
Nr. unic (nr. format vechi) : 2075/87/2013
Data inregistrarii 26.04.2013
Data ultimei modificari: 20.06.2013
Materie: Contencios administrativ şi fiscal
Obiect: obligaţia de a face
Stadiu procesual: Fond
Părţi
Nume Calitate parte
COCHINTU GIGI – CU DOM PROCESUAL ALES – ELECTROMAGNETICA BUSINESS PARK CLADIREA 60 Reclamant
INSTITUTIA PREFECTULUI JUDETUL TELEORMAN SERVICIUL PUBLIC COMUNITAR REGIM PERMISE DE CONDUCERE SI INMATRICULARE A VEHICULELOR TELEORMAN Pârât
ªedinţe
Ora estimata: 08:30
Complet: C4 CAF NCPC
Tip solutie: Admite cererea
Solutia pe scurt: Admite acţiunea. Obligă pe pârâtul Instituţia Prefectului judeţului Teleorman -SERVICIUL PUBLIC COMUNITAR REGIM PERMISE DE CONDUCERE ªI ÎNMATRICULARE A VEHICULELOR să înmatriculeze reclamantului COCHINŢU GIGI , autoturismul marca RENAULT, tip PREMIU, categorie auto N 3, norme de poluare R 2, numar de identificare VF622GVA0C0000092, fabricat în anul 1996, data primei înmatriculari 04.02.1996, serie carte auto J 412191, fără plata taxei de poluare, dar cu respectarea dispoziţiilor legale şi cu achitarea celorlalte taxe prevăzute de lege Ia act că reclamantul nu a solicitat cheltuieli de judecată ocazionate de soluţionarea cauzei. Cu recurs în termen de 15 zile de la comunicare. Cererea de recurs va fi depusă la Tribunal Teleorman Pronunţată în şedinţă publică, azi, 19 iunie 2013.
Document: Hotarâre 1035/2013 19.06.2013

Multumesc. Observ totusi in raspunsul dvs. ca este vorba despre o "taxa de poluare" si nu despre 'timbrul de mediu". Cu privire la acesta eram destul de interesat
Buna seara,
Mi-ati putea spune de ce judecatorul, in motivare, vorbeste despre taxa de poluare?...Omu' nu a contestat TIMBRUL DE MEDIU?
Multumesc frumos:)