Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general registru special casã de marcat
Discuție deschisă în Contabilitate în general

registru special casã de marcat

O problemă simplă:
În registrul special (în cazul defectării casei de marcat) se trece fiecare operație sau doar totalul vânzărilor pe zi?
Cu ocazia înregistrării în registru trebuie să se emită de fiecare dată factură și/sau chitanță?
Dacă se trece în registru doar totalul vânzărilor dintr-o zi ce se scrie pe factură la denumirea produsului/serviciului?

Mulțumesc!
Pana la repunerea in functiune a aparatelor, agentii economici utilizatori sunt obligati sa inregistreze intr-un registru, special intocmit in acest sens, toate operatiunile efectuate, si sa emita facturi fiscale pentru respectivele operatiuni.

ORDONANTA DE URGENTA
privind obligatia agentilor economici
de a utiliza aparate de marcat electronice fiscale.