Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Lege noua pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Lege noua pensie

Tot aud ca s-a dat sau se va da o noua Lege de Pensionare cu pensia 100% din salariu, daca ai 55 de ani si vechime 35 adica sa faci in total 90. Este adevarat, ma poate lamuri cineva. Multumesc
1. Nu stiu unde ati auzit asa ceva dar nu exista oficial ceea ce spuneti dvs.

2. Fiecare care doreste sa iasa la pensie inventeaza cate ceva ce i s-ar potrivi chiar daca legea nu prevede asa ceva.
aceasta este a 6-a varianta a "Legii 80 (varsta de 50 ani si 30 lucrati " , zvonurile sunt nefondate.