Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Perioada preaviz
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Perioada preaviz

buna ziua...daca contractul se incheie pe 13 sept si nu se mai prelungeste ...se mai acorda perioada de preaviz de 20 zile? sau totul se incheie la data respectiva?
In cazul incetarii de drept a c.i.m. nu se acorda preaviz.