avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 387 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Perioada preaviz
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Perioada preaviz

buna ziua...daca contractul se incheie pe 13 sept si nu se mai prelungeste ...se mai acorda perioada de preaviz de 20 zile? sau totul se incheie la data respectiva?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 14:58, 11 Septembrie 2013
In cazul incetarii de drept a c.i.m. nu se acorda preaviz.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Anuntare angajat incetare contract de munca perioada determinata cyan cyan Cu cate zile inainte de incetarea c.i.m este obligat angajatorul sa informeze un angajat cu c.i.m. pe perioada determinata (3 luni) ca nu ii mai prelungeste ... (vezi toată discuția)
Concediu odihna în preaviz la patron ciorax ciorax Buna dimineata. În data de 16 Mi-am depus preavizul la locul de munca. Lucrez de aproape 4 luni. La patron. Mi s-a spus sa fac cerere de preaviz, si după ... (vezi toată discuția)
Contract perioada determinata InnaB InnaB Buna ziua ! Ma aflu in urmatoarea situatie: - contract de munca 90 zile perioada de proba - prelungire, in ultima zi a perioadei de proba, cu contract ... (vezi toată discuția)