Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Decizie de concediere
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Decizie de concediere

Am primit un plic prin posta(prioripost) de pe care lipseste numele expeditorului!!!
Am deschis plicul si in interior se afla o "hartiuta" cu un rand si jumatate scris in care mi-se spune de catre angajator urmatoarele:"alaturat va inaintam decizia nr. 8384/7.02.2013 de concediere colectiva si situatia posturilor disponibile."
Problema este ca in plic nu se afla decizia si lista locurilor disponibile ci doar aceasta instintare/adresa de inaintare!?(nu stiu cum sa o numesc).
Intrebarea mea este ce fac in situatia asta??? contest?? ce contest??? este ok trimisa asa??? nu trebuia recomandata cu nota de inventar??? se considera ca am luat la cunostinta despre decizia de concediere??
Cred ca s-a omis includerea in plic a acelei decizii. Mergeti la angajatorul dvs si explicati situatia.