Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Compensatie lunara chirie Cadru Militar
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Compensatie lunara chirie Cadru Militar

Buna ziua,

Pot beneficia de compensatie lunara pentru chirie asigurata de MapN daca eu detin o proprietate in Judetul Ilfov, si locuiesc in chirie in Bucuresti iar locul de munca este situat in garnizoana Giurgiu. Mentionez ca, locuinta pe care o detin nu este locuibila (casa la rosu).As dori sa stiu daca, se face o ancheta sociala pentru a constata ca, locuinta nu este corespunzatoare pentru a locui in ea .
Buna ziua
Sotul meu este cadru militar si am fost in aceeasi situatie cu dvs.Apartament propriu si chirie in alt oras,la 700km de casa.I s-a acordat compensatia de chirie pe toata perioada in care am locuit acolo.