Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Modificare art. incetare CIM in decizia de incetare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Modificare art. incetare CIM in decizia de incetare

Unui salariat i s-a incetat CIM cu art. 79 alin (1), (7) - demisie cu renuntare partiala la preaviz, art ce apare pe decizia de incetare ce a fost deja comunicata salariatului si in REVISAL. Corect era insa art. 81 alin (1), (7); cum se poate face modificarea?
Cand a incetat raportul de munca (data)?
Se poate face o decizie de rectificare a erorii materiale cuprinse in acea decizie.
imi puteti furniza va rog un model?