Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Firma producere, prelucrare, manipulare plante cu ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Firma producere, prelucrare, manipulare plante cu efect psihotop si stupefiant

Buna seara, sunt interesat sa stiu daca in Romania se pot cultiva plante de tip Cannabis pentu uz medicinal si industrial(textil).
daca este posibil infiintarea unei astfel de firme ce cod CAEN ce acte, avize sunt necesare si unde se depun actele si de unde pot obtine mai multe detalii. va multumesc.
Nu, Instit Nat. pt controlul medicamentelor nu elibereaza in prezent autorizatii pentru cresterea in scopuri medicinale a culturilor de canabis, derivatele acceptate in comert provenind din Israel si Olanda.
din cate am citit in lege se acepta cel asa am dedus eu. exista o baza legala prin care sa nu acepte (aici revin la ceea ce tu ai spus)