avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 206 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Taxa radio-tv
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Taxa radio-tv

buna ziua , ma intereseaza daca taxa radio-tv mai trebuie platita de catre firme sau s-a modificat ceva in acest sens.Am prtimit o somatie de la un studio treitorial (tvr cluj). va multumesc
Cel mai recent răspuns: advsys , utilizator 10:24, 9 Octombrie 2013
Faceti o declaratie ca nu detine societatea nici radio nici TV.
aveti aici un articol referitor la taxa radio
www.avocatnet.ro/content/art...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Taxa tv cateldestept cateldestept Am primit o notificare de plata la societate, din partea Societatii Romane de Televiziune pentru plata serviciului public de televiziune, pentru perioada mai ... (vezi toată discuția)
Sa facut dreptate!firmele nu mai sunt obligate sa plateasca taxa radio-tv Marian Turtoi Marian Turtoi I=D>n sfarsit s-a facut dreptate,comerciantii nu mai platesc biruri catre Societatea de stat (si la propriu si la figurat)TVR si RADIO.Sa vedem cine va ... (vezi toată discuția)
Instiintare de plata taxa radio alice53 alice53 buna seara, am primit o instiintare de plata de la Radio Romania prin care ma anunta ca am de plata acea taxa lunara pt servicii de radiodifuziune incepand cu ... (vezi toată discuția)