avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 631 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Clauze abuzive in contractul cu banca
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Clauze abuzive in contractul cu banca

buna ziua
am primit un mail in care se spunea ca o pers fizica a cistigat in procesul cu banca
cred ca am acelasi tip de contract,ma poate ajuta cineva?
Ultima modificare: Vineri, 11 Octombrie 2013
CRISMAT, utilizator
Presupun ca va referiti la sentinta definitiva care a stabilit reducerea la jumatate a dobanzii.
Mass media afirma ca acesta ar fi primul proces castigat de un client impotriva unei banci, desi eu am mai citit despre astfel de spete castigate de persoane fizice in procese cu bancile.
Pentru solutionarea unui astfel de litigiu, puteti apela fie la procedura medierii, fie la cea a instantei de judecata.




~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Avocatul a neglijat să ceară micșorarea cheltuielilor de judecată solicitate de partea adversă. s-a finalizat și recursul, ce se mai poate face în această etapă? lolita45 lolita45 Buna ziua, Am urmatorul caz: acum cativa ani am dat in judecata o banca pentru clauze abuzive intr-un contract de credit. Am pierdut pe fond, la fel si in ... (vezi toată discuția)
Despre mediere - litigiu de munca actb actb Doresc sa aflu urmatorul lucru: daca s-a pronuntat deja o hotarare intr-un litigiu de munca, se mai poate apela la un mediator pentru a nu se ajunge la recurs ... (vezi toată discuția)
Pot scapa de un credit ipotecar neperformant dand bancii imobilul? raduandrei_75 raduandrei_75 Buna ziua, am o situatie extrem de complicata. As aprecia un raspuns competent. Pe scurt: am un credit ipotecar in franci, suma totala de rambursat ar fi cam ... (vezi toată discuția)