Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Clauze abuzive in contractul cu banca
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Clauze abuzive in contractul cu banca

buna ziua
am primit un mail in care se spunea ca o pers fizica a cistigat in procesul cu banca
cred ca am acelasi tip de contract,ma poate ajuta cineva?
CRISMAT, utilizator
Presupun ca va referiti la sentinta definitiva care a stabilit reducerea la jumatate a dobanzii.
Mass media afirma ca acesta ar fi primul proces castigat de un client impotriva unei banci, desi eu am mai citit despre astfel de spete castigate de persoane fizice in procese cu bancile.
Pentru solutionarea unui astfel de litigiu, puteti apela fie la procedura medierii, fie la cea a instantei de judecata.