Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Dobanda IFN
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Dobanda IFN

Am contractat un credit, pe un card, pentru cumparare materiale de costructii de la un ifn, in valoare de 8300 lei. Dupa o luna am returnat suma si mi s-a comunicat ca am de returnat 11300 de lei adica suma pe care urma sa o returnez dupa derularea contractului pe 24 luni. In contract se precizeaza ca nu se percepe comision de rambursare anticipata, iar dobanda anuala este de 33%.
Nu datorati decat dobanda aferenta primei luni.