Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Anulare contract de vanzare cumparare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Anulare contract de vanzare cumparare

buna ziua, adeverinta de rol si certificatul fiscal gresit mai precis sunt emise pe alt sat din aceiasi comuna duce la anularea contractului de vanzare cumparare a terenului? Multumesc
Depinde daca sunt greseli materiale sau altfel, cine intreaba, care e scopul (mentinerea actului sau desfiintarea lui?)
Scopul este desfiintarea contractului, terenul a fost vandut de 3 ori prin inselaciune primul vanzator fiind condamnat penal pentru aceasta. Acum ma lupt cu ceilalti 2 cumparatori care cica sunt de "buna credinta" Multumesc mult daca ma-ti ajuta cu un sfat.
Pentru asta va trebuie musai avocat, trebuie verificate vanzarile sa vedeti buna credinta, sa vedeti CF, sa vedeti actele alea, daca s-au emis gresit o data sau de fiecare data...