avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 336 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... expertiza tehnica
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

expertiza tehnica

am fost inundat de multe ori de vecinul de sus,in loc sa-mi plateasca despagubiri pe cale ameabila mai bine a platit un avocat si un expert tehnic,cum se decurge o expertiza tehnica in acest caz si cum sa ma feresc de un expert corupt?
multumesc anticipat
Cel mai recent răspuns: szebeni arthur , utilizator 19:16, 1 Aprilie 2009
Solicitati efectuarea unei experize tehnice care sa fie efectuata de un expert cu care dvs, sunteti de acord.
multumesc de raspuns,
dar vreau sa stiu daca eu nu semnez p-v intocmit la expertiza,continand si afirmatii nereale,in fata instantei are vreo
importanta?
sunteti deja in proces cu vecinul?
buna seara,
si multumesc ptr raspuns
sunt in proces cu vecinul,la termenul urmator se audieaza cate 1 martor,si-si rezerva dreptul la expertiza
(ma gandesc ca daca nu le convine ce spun martorii)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Expertiza efectuata fara convocarea partii chemate in garantie machis machis În cazul unei acţiuni în regres înregistrate în octombrie 2011 o societate de asigurare solicită societăţii A plata unei despăgubiri. Societatea A ... (vezi toată discuția)
Expert evaluare pagube Doru Roman Doru Roman Daca cineva ne-a produs pagube prin inundatie in apartament, cine poate face o expertiza a pagubelor inainte sa merg la tribunal sa incep procesul? Sa ... (vezi toată discuția)
Incendiu, se știe motivul, se știe persoana responsabilă, ce fac cu asta ? Mihai Faur Mihai Faur Cum ar trebui să acționez ? Azi dimineață a fost un incendiu în blocul în care locuiesc. A ars tot acoperișul blocului care ține de scara mea. ... (vezi toată discuția)