Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... expertiza tehnica
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

expertiza tehnica

ce acte se-ntocmesc la fata locului cu ocazia unei expertize tehnice (inundatie de catre vecin)?
Expertul va face o constatare la fata locului si va intocmi un raport de expertiza care va fi prezentat instantei.
la fata locului se constata situatia de fapt, nu se intocmesc acte, ulterior concluziile expertului vor fi consemnate intr-un raport avand la baza cele constatate si conform obiectivelor admise de catre instanta
av. Iorga