Forum Discuţii juridice Problemele profesionale ale ... Consilier juridic - inscriere in colegiu
Discuție deschisă în Problemele profesionale ale consilierilor juridici

Consilier juridic - inscriere in colegiu

Buna ziua! Am o nelamurire. De curand am terminat facultatea de drept si vreau sa ma inscriu in colegiul consilierilor juridici. Am cautat pe net cand si cum se fac inscrierile insa nu am gasit nimic. Ma poate ajuta cineva cu o parere? Multumesc. O zi buna!
Gasiti aici toate informatiile necesare inscrierii [ link extern ]
cautati colegiul din judetul dvs si cautati-i toate colegiile au site...cautati pe gogle.
Am intrat si eu acolo..dar nu inteleg. Ma pot duce oricand sau este o anumita perioada? Asta nu gasesc. Va multumesc pt raspunsuri.
Simona C25....
Te poti inscrie oricand dupa ce ai strans toate documentele necesare la dosarul solicitat de Colegiu. Mergi la ei, iti verifica dosarul iar dupa o perioada de timp se emite dispozitia prin care se legifereaza inscrierea ta in Colegiu, dandu-ti si o legitimatie care sa demonstreze aderarea la acest organism profesional. Totodata vei fi mentionata pe tabloul consilierilor juridici stagiari.
Nota Bene!:oops:
Si inca ceva: pt a te putea inscrie trebuie musai sa fii angajata pe acest post la o institutie de stat sau o societate comerciala.
Multumesc! :)