Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Revisal - data sfarsit suspendare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Revisal - data sfarsit suspendare

In cazul in care o salariata solicita concediu pentru cresterea copilului pana la varsta de 2ani (nascut 15.08.2013), din data de 01.11.2013, in revisal data de inceput a suspendarii va fi 01.11.2013 iar data sfarsit suspendare va fi 15 august 2015)? Termenul de transmitere este de 20 zile lucratoare de la data de inceput a suspendarii?
Multumesc.
Data de sfarsit suspendare = data incetarii supendarii = 15.08.2015

Termenul de 20 de zile lucratoare incepe sa curga de la data de 01.11.2013 . Ultima zi de transmitere fiind 29.11.2013
Multumesc.