Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Transfer intre SRL si o unitate bugetara
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Transfer intre SRL si o unitate bugetara

Bună seara
Este posibil ca un angajat la un SRL să fie transferat la o şcoală (pe un post nedidactic - personal auxiliar). Dar detaşarea?
Aş avea nevoie de baza legală.
Mulţumesc.
Transferat nu este posibil , intrucat transferul nu mai este reglementat de Codul Muncii.

Detasarea este posibila, din sectorul privat in sectorul bugetar.
Fiind vorba de personal nedidactic, este aplicabil Codul muncii.