Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita

Am contractat un credit la o banca si la o intarziere la plata ratei sunt amenintat cu executare silita. La cate zile de la neplata ratei se pune in aplicare executarea silita? Multumesc!
In contract de obicei este specificat ca la neplata a x rate consecutive veti fi executat silit. De obicei dupa 90 zile de restanta se trece la executare silita, dar acest interval poate varia de la o banca la alta.
Multumesc!