Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Suspendare pe o perioada de timp a unei intreprinderi ...
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Suspendare pe o perioada de timp a unei intreprinderi individuale

Buna ziua am o intreprindere individuala si in prezent am datorii la finante neachitate.Am inchis punctul de lucru ,un second hand pentru ca nu mergea.Spunetimi cum pot proceda ,care este procedeul macar sa suspend activitatea firmei pe o perioada de timp pentru ca nu mai lucrez cu ea si datoriile sa nu mai curga pentru a putea sa achit restantele ,Multumesc
Pentru suspendare mai intai trebuie sa aveti platile la zi, fara datorii.