avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 720 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Declaratie de completat la fisc in cazul rezilierii
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Declaratie de completat la fisc in cazul rezilierii

Buna ziua,
Tocmai am reziliat un contract de inchiriere imobil; am conventia de reziliere semnata de fostul chirias. Spuneti-mi va rog daca mai trebuie completata la Administratia Financiara vre-o declaratie.
Eu nu sunt in tara, tatal meu are procura si as vrea sa ii pot spune dinainte daca trebuie sa mai completeze ceva.
Multumesc

Alte discuții în legătură

Inregistrare af contracte de inchiriere cristian_catalin cristian_catalin Va rog, daca se poate sa ma ajutati cu urmatoarea problema. Contractele de inchirieri (bunuri personale) se inregistreaza la administratia financiara inainte ... (vezi toată discuția)
Reziliere contract de inchiriere camelia50 camelia50 Am inchiriat unui baiat un apartament. Doresc sa reziliez contractul de inchiriere pe cale amiabila inainte de termen. Unde sa merg?La administratia financiara ... (vezi toată discuția)
Reziliere contract chirie si de luare in spatiu ???rog sa-mi dati un sfat ! radutzublue radutzublue Buna seara.Pe data de 1.Oct.2014 am inchiriat un apartament cu contract de chirie pe durata de 1 an.Contractul a fost inregistrat la Administratia Financiara ... (vezi toată discuția)