Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Schimbarea numelui in buletin
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Schimbarea numelui in buletin

Buna ziua,
In cazul in care necesit schimbarea numelui in actul de identitatea in urma casatoriei insa adresa de domiciliu va ramane aceeasi mai este necesar declaratia proprietarului de luare in spatiu si contractul locuintei??
Va multumesc
Raspunsul este afirmativ.
Chiar si in cazul persoanelor care sunt proprietare, la schimbarea cartii de identitate ca urmare a expirarii valabilitii trebuie sa prezinte contractul locuintei, bineinteles cu exceptia declaratiei proprietarului de luare in spatiu.

Gasiti informatii aici privind documentele necesare la schimbarea numelui
[ link extern ]
Va multumesc pentru informatia furnizata