avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 581 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Modificare cim din durata determinata in nedeterminata
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Modificare cim din durata determinata in nedeterminata

Am un cim pe durata determinata pana in data de 23.12.2013. Se doreste modificarea acestuia in cim pe durata nedeterminata.
Este corect un act aditional in baza art. 41 alin. 3 lit. a facut cu data de 20.12.2013?
Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 12:45, 23 Decembrie 2013
da.
Actul adtional se putea incheia in termen de 20 de zile lucratoare de la data de 23.12.2013.

Stiu ca pot in 20 de zile, dar ma interesa daca articolul pt. modificare este cel bun.
Va multumesc.
Art.41 alin.3 C.mun. se refera la elementele care pot face obiectul modificarii c.i.m.. La litera a a acestui articol se mentioneaza durata contractului.

In speta, este corect articolul invocat.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Va rog un sfat despre contractul de munca pe perioda determinata!!! teodora27 teodora27 Buna ziua, Lucrez in resurse umane si am citi zilele acetea un articol in care se spunea ca daca un salariat are incheiat un contract pe durata determinata ... (vezi toată discuția)
Cim perioada determinata Radu Aura Radu Aura Rog lamuriri pentru urmatoarea speta: CIM-ul pe perioada determinata a unui salariat va expira la data de 25.10.2013 dupa 36 luni. Se poate incheia un alt ... (vezi toată discuția)
Transformare cim perioada determinata in nedeterminata mirela2000 mirela2000 Buna ziua, Cum pot transforma CIM din durata determinata in durata nedeterminata fara a se pierde nici o zi de lucru pentru salariat? Este suficient un act ... (vezi toată discuția)