Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Modificare cim din durata determinata in nedeterminata
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Modificare cim din durata determinata in nedeterminata

Am un cim pe durata determinata pana in data de 23.12.2013. Se doreste modificarea acestuia in cim pe durata nedeterminata.
Este corect un act aditional in baza art. 41 alin. 3 lit. a facut cu data de 20.12.2013?
Va multumesc.
da.
Actul adtional se putea incheia in termen de 20 de zile lucratoare de la data de 23.12.2013.

Stiu ca pot in 20 de zile, dar ma interesa daca articolul pt. modificare este cel bun.
Va multumesc.
Art.41 alin.3 C.mun. se refera la elementele care pot face obiectul modificarii c.i.m.. La litera a a acestui articol se mentioneaza durata contractului.

In speta, este corect articolul invocat.