Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Act de vanzare cumparare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Act de vanzare cumparare

Am mostenit impreuna cu fratele meu (fiecare in cota 1/2) o casa si terenul aferent curti isi constructiei,care a apartinut parintilor nostri.Mentionez ca succesiunea s-a facut fara cadastru,carte funciara.Intrebare :pot vinde partea mea de 1/2 fiului meu (major)? Daca "da" care sunt pasii care trebuieurmati in acest caz?
este CF pentru acel imobil ?
nu exista CF pentru acel imobil ,certificatul de mostenire fiin facut in 1988