avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 589 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Despre pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Despre pensie

Buna seara.am 28de ani si 4 luni vechime dintre care 21 ani si 7 luni de grupa 1.vreau sa stiu daca exista posibilitatea sa pot iesi la pensie.am uitat sa mentionez ca am 51 de ani si 6 luni.va multumesc.
Cel mai recent răspuns: ciobanu_dan155 , utilizator 21:13, 5 Ianuarie 2014
Dupa calculul meu sunteti nascuta in iulie 1962.
Pentru o femeie nascuta la aceasta data, stagiul complet de cotizare este de 32 ani si 9 luni, iar varsta asiguratului la iesirea la pensie fiind de 62 ani si 3luni. Avand stagiul complet de cotizare de 38 ani si 10 luni( 28,4+10,6), la implinirea varstei de 51 ani si 9 luni.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pensionare anticipata babaangi babaangi Buna seara! Sunt in somaj din data de 15 ianuarie 2013. Am lucrat 31 de ani si 2 luni. Luna aceasta implinesc 51 de ani. Daca dupa expirarea termenului de un ... (vezi toată discuția)
data iesirii la pensie lupsamihai2004 lupsamihai2004 buna ziua, va rog sa ma ajutati cu raspunsuri pentru doua femei,cu privire la data iesirii la pensie. Cazul 1 : Femeie, nascuta in 06.05.1962,stagiul total de ... (vezi toată discuția)
Pensie georgiana92 georgiana92 Buna seara, as vrea sa stiu daca are sanse sa iese la pensie sau la pensie anticipata maicamea anul acesta. Ea are 35 de ani lucrati, dintre care 20 de ani ... (vezi toată discuția)