avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 529 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Cerere indreptare eroare materiala
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Cerere indreptare eroare materiala

In urma unui proces colectiv ,instanta de fond in sentinta data a gresit numele a trei colegi.Acum urmeaza a se judeca recursul la Curtea de Apel. Cand , cum si catre cine pot face cererea de indreptare eroare?Multumesc.
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 16:07, 8 Ianuarie 2014

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Eroare formulata intr-o decizie civila - help viorica56 viorica56 Buna seara va rog sa ma ajutati nu stiu ce am de facut si unde ar trebui sa apelez cu privire la o eroare formulata intr-o decizie civila. pronuntata de ... (vezi toată discuția)
Partaj-sentinta fond-apel sau recurs??? anniela anniela Buna ziua, dosar partaj bunuri comune,dupa indelungi asteptari se da sentinta [b]cu drept de apel [/b]in 15 zile, mai concret, sentinta a fost data in ... (vezi toată discuția)
Instanta a omis sa treaca numele mai multor reclamanti in sentinta civila iolanda15 iolanda15 Va rog sa-mi spuneti ce se mai poate face in urmatoarea situatie. Actiunea avand ca obiect -drepturi banesti- a fost promovata de sindicat pentru membrii ... (vezi toată discuția)