avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 723 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Omisiune completare revisal inainte de incetare CIM
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Omisiune completare revisal inainte de incetare CIM

Am transmis in REVISAL 3 incetari de CIM in 7 ianuarie 2014 insa am uitat sa modific salariul conform HG 871/2013. Aplicatia nu permite sa se mai faca modificari salariale la contractele incheiate. Ce pot sa mai fac? Exista vreo solutie?

Multumesc anticipat.
Cel mai recent răspuns: lauraadriana , utilizator 11:11, 9 Ianuarie 2014
Ati incercat si cu anularea incetarii ?

Anulare incetare contract , apoi operare modificare cu data cu care produce efectele, iar ulterior incetare din nou a c.i.m.
Ultima modificare: Joi, 9 Ianuarie 2014
Cornel Vasile, Consilier juridic
Incerc acum. Multumesc frumos.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Creștere salar zxz19 zxz19 Buna ziua Un angajat care a avut CIM suspendat nu dorește sa-si reia activitatea si cu acordul părțile CIM încetează la sfârșitul ... (vezi toată discuția)
Anulare inregistrare in revisal doina62 doina62 Am operat in revisal incetarea unui cim incepand cu 1 mai 2014 ,dupa care am fost anuntata ca nu mai e necesar acest lucru.Tinand cont ca nu am transmis ... (vezi toată discuția)
Preluare revisal Anamaria1313 Anamaria1313 Buna ziua, Voi prelua de la o persoana Revisalul pentru o societate. Va trebui sa instalez programul pe un alt calculator, la sediul angajatorului. ... (vezi toată discuția)