Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Casa - plata partiala
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Casa - plata partiala

Buna ziua
O persoana fizica,careia i s-a emis factura ,i se poate da bon fiscal numai pentru plata partiala?
Multumesc

Bonul fiscal se elibereaza pentru suma achitata.
Buna ziua
Reformulez intrebarea-o persoana fizica,careia i s-a emis o factura ,poate achita si partial din aceasta?
Pentru suma achitata,i se da bon fiscal. Pentru diferenta ramasa i se da un alt bon fiscal la data platii?
Trimiteti-mi va rog si temeiul legal ce sta la baza acesteia.
Multumesc