Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Când pot iesi la pensie?
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Când pot iesi la pensie?

Vă cer ajutorul, pentru a calcula data ieșirii la pensie a soțului meu.
Este născut pe data de 22.07.1955. Are un stagiu efectiv realizat de 35 ani și 1 lună, din care 9 ani și 9 luni în grupa I. de muncă și 14 ani și 2 luni în grupa a II.-a de muncă.
Stagii asimilate: 1 an 4 luni armată și 1 an și 9 luni șomaj.
Oricand incepand de azi.
Reducere 7,6 ani, scazuti din 65 ani, rezulta varsta de 57,6ani.
ciobanu_dan155, utilizator